www.eprace.edu.pl » pozycjonowanie-stron-www » Analiza statystyk i utrzymanie pozycji rankingowej » Usługi firm instalujących skrypty na stronach

Usługi firm instalujących skrypty na stronach

Na rynku istnieje wiele firm oferujących systemy monitoringu odwiedzin na stronach WWW. Poniżej przedstawione zostanie porównanie dwóch systemów: darmowego stat4u oraz płatnego stat.pl.

Stat4u

Serwis internetowy stat4u jest programem do generowania statystyk odwołań do stron WWW. Wypełniany jest odpowiedni formularz, gdzie podawany jest między innymi adres email, na który przesyłany jest odpowiedni kod HTML. Jest on wklejany przez użytkownika na stronę, dla której ma być naliczana statystyka odwiedzin. Od tej pory można dokładnie śledzić oglądalność serwisu Internetowego. System Stat4u umożliwia poznanie takich informacji jak np:

System jest bezpłatny, lecz istnieje również płatna wersja systemu – stat4u PRO – nie wymaga ona umieszczania logo na stronach i nie emituje reklam. Funkcje dostępne w wersji komercyjnej są identyczne jak w wersji darmowej.

Program nie ma jednak atrakcyjnego graficznie interfejsu – wszystkie dane przedstawiane są na jednej stronie www w postaci tabelek i wykresów, takich jak przedstawiony poniżej:

Rysunek 19. Fragment interfejsu systemu stat4u

Stat.pl

Jest to system dla tych, którzy chcą w łatwy i czytelny sposób mieć ciągłe dane o ruchu na swojej witrynie. Pozwala zoptymalizować witrynę pod kątem uprawnień dla poszczególnych użytkowników. System nie wymaga dodatkowego sprzętu ani oprogramowania.

Pozwala monitorować zarówno małe witryny jak i te największe. Istnieje również możliwość monitorowania witryn wykonanych w technologii Flash. Witryny mogą być wykonane w technologiach takich jak: HTML, ASP, PHP, JSP.

System dostarcza takich informacji jak:

Interfejs został stworzony w technologii Macromedia Flash i aby z niego korzystać wystarczy przeglądarka internetowa z zainstalowanym pluginem Flash w wersji 6.

Dane są przedstawione w czytelny sposób i bardzo łatwo do nich dotrzeć.

Poniżej widoczny jest fragment przedstawiający odsłony względem województw:

Rysunek 20. Fragment interfejsu systemu stat.pl

Aby skorzystać z systemu Należy wypełnić formularz rejestracyjny. Następnie tworzone są odpowiednie skrypty JavaScript. Każdy skrypt należy wkleić do kodu strony internetowej (w obrębie sekcji body, lub bezpośrednio w pliku „swf” w przypadku stron wykonanych w technologii flash), która ma być monitorowana. Jeżeli dany skrypt zostanie wklejony do kilku stron to w systemie te strony będą traktowane jak jedna strona.

Aby wejść do systemu można zalogować się na stronie stat.pl. Można również na własnej witrynie umieścić link do systemu z odpowiednimi parametrami (będą one widoczne w adresie przeglądarki, gdyż system ma interfejs webowy). Ważne jest tutaj, aby dać użytkownikom odpowiednie uprawnienia.

Obecnie istnieje kilka wersji systemu:komentarze

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.