www.eprace.edu.pl » pozycjonowanie-stron-www » Wstęp – Dlaczego pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest istotne

Wstęp – Dlaczego pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest istotne

Pozycjonowanie (SEO - Search Engine Optimization) – polega na zbudowaniu strony (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek) w taki sposób, aby dla najbardziej popularnych słów kluczowych związanych z tematyką strony, umieścić ją wśród pierwszych wyników wyświetlanych przez wyszukiwarki.

Pozycjonowanie strony internetowej jest jej najlepszą a zarazem najtańszą reklamą – nie musimy wydawać ogromnych pieniędzy na kampanie reklamowe. To klienci dotrą do naszej strony szukając oferty poprzez wyszukiwarki. Wysokie pozycje w wyszukiwarkach są bardzo ważne również z tego względu na ogromną popularność wyszukiwarek – praktycznie każdy szukając produktu lub usługi korzysta z wyszukiwarek.

Promocja strony w Internecie jest o tyle ważna, że firma może mieć bardzo atrakcyjną stronę i konkurencyjną ofertę jednak, jeśli w wynikach wyszukiwania pojawi się na dalekim miejscu – nikt jej nie znajdzie. Użytkownicy szukający np. firmy czy produktu przejrzą zapewne tylko pierwszą (lub ewentualnie 2 kolejne) stronę wyników w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie dotyczy słów kluczowych, które będą wpisane w wyszukiwarce.

Celem niniejszej pracy jest przedstawienie metod tworzenia witryn przyjaznych wyszukiwarkom oraz optymalizacji już istniejących. Główny nacisk położony będzie na przedstawienie technik pozycjonowania.

Praca dotyczy zarówno serwisów statycznych jak i dynamicznych. Przedstawia uniwersalne techniki pozycjonowania dla wszystkich wyszukiwarek oraz techniki przydatne w pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google, gdyż w pewnym sensie pod kątem tej wyszukiwarki realizowane są projekty pozycjonowania w praktyce.komentarze

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.