www.eprace.edu.pl » pozycjonowanie-stron-www » Mechanizm działania wyszukiwarek i katalogów. Analiza popularności na polskim rynku. » Katalogi internetowe – informacje ogólne

Katalogi internetowe – informacje ogólne

Katalogi internetowe są to spisy witryn internetowych, tworzone przez ludzi – redaktorów. Aby strona znalazła się w katalogu należy ją do niego zgłosić. Redaktor danego katalogu ocenia stronę i decyduje czy umieścić ją w spisie.

Katalogi zawierają całe witryny, a nie pojedyncze strony WWW. Przez witrynę rozumiemy tutaj zbiór połączonych ze sobą stron internetowych poświęconych danej tematyce (w ramach danej domeny).

Zgłaszając stronę do katalogu podajemy zwykle krótki opis i słowa kluczowe związane ze stroną. Wybieramy również odpowiednią kategorię (jedną lub więcej, jeśli zezwala na to regulamin katalogu, a strona jest wielotematyczna) i podkategorie. Katalogi zwykle mają strukturę hierarchiczną – przykładowo stronę dealera sprzedającego samochody marki Opel umieścimy w katalogu Onetu w kategorii:

Katalogi same się nie uaktualniają. Jeśli chcemy zmienić opis w katalogu należy to zgłosić redaktorowi danego katalogu.

Użytkownicy większości katalogów mogą wyszukiwać strony w dwojaki sposób:

Warto dodać stronę jednocześnie do wyszukiwarki i „współpracującego” z nią katalogu – możemy poprawić w ten sposób pozycję rankingową. Często w wynikach wyszukiwarek przy adresach URL znalezionych stron umieszczane są informacje, że strona znajduje się w katalogu w określonej kategorii.

Dlaczego warto zgłosić stronę do jak największej liczby katalogów?:komentarze

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.